راهکار تبدیل دریل به اره و دیگر ابزارها

رابط دریل به اره

راهکار تبدیل دریل به اره و دیگر ابزارها

مبدل دریل چیست؟

برای انجام کارهای فنی نیاز به ابزارآلات مناسبی داریم که به کمک آنها بتوانیم کارهای مختلف را انجام دهیم. از جمله این ابزارآلات مهم و کاربردی دریل است که در دو نوع برقی و شارژی موجود می باشند و به وسیله آنها می توان کارهای سوراخکاری را انجام داد. یکی از دستگاه های حرفه ای صنعتی که علاوه بر صنایع مختلف در برخی از امور خانگی نیز کاربرد دارند دریل است. مبدل در واقع وسیله ای است که به کمک آن می توان یک وسیله و ابزار را از حالتی به حالتی دیگر و از کاربردی به کاربرد دیگر تبدیل کرد. مبدل دریل نیز از زمره همین وسیله ها است که به کمک آن می توان دریل را از حالت سوراخکاری به حالت برش کاری و یا به حالت های دیگر نظیر سمباده زنی و حفاری تبدیل کرد.

از دریل علاوه بر سوراخکاری می توان کارهای برشی، سمباده زنی و… را نیز انجام داد. دریل از بخش های مختلفی تشکیل شده است و با نصب کردن قطعه ای روی آن می توان کارهای مختلفی را انجام داد. به این عمل در اصطلاح تبدیل دریل گفته می شود

تبدیل دریل این امکان را میدهد که از دریل استفاده های دیگر نیز بکنید. از کاربردهای دیگر آن میتوان به موارد زیر اشار کرد:

 • پیچ گوشتی
 • فرز
 • فارسی بر
 • اره عمود بر
 • گردبر
 • سنباده زدن و موارد مشابه دیگر

این عمل برای آنهایی که فنی هستند و تخصص در این زمینه دارند یک کار مقرون به صرفه است. چراکه تنها با تهیه یک تبدیل می توانند دریل خود را به ابزارهای کاربردی دیگری تبدیل کرد.

انواع مبدل دریل

تبدیل دریل به اره

 

تبدیل به اره

تبدیل دریل به اره یکی از کارهایی است که می توان دریل را به حالت برش کاری تبدیل کرد. این تبدیل دارای انواع مختلفی است که از جمله آنها می توان به اره دیسکی، اره عمود بر و … اشاره کرد.

تبدیل دریل به اره عمود بر

شما می توانید با تهیه یک مبدل مخصوص دستگاه دریل را به یک اره عمود بر تبدیل کنید. مبدل عمود بر برای کسی که یک کارگاه نجاری دارد، یکی از وسایل کاربردی به شمار می رود که می توان جهت برش کارهای ظریف از آن استفاده کرد. این مبدل به ما این امکان را می دهد تا با کمترین هزینه علاوه بر دریل یک اره عمود بر نیز در اختیار داشته باشیم.

تبدیل به اره دیسکی

اره دیسکی از انواع اره است که در کارگاه های نجاری صنعتی و خانگی برای برش چوب، سیمان، فلزات و پلاستیک کاربرد دارند. تغییر حالت دریل به اره دیسکی با کمک یک مبدل انجام می شود و کار آن نگه داشتن دیسک و اتصال آن به سه نظام دریل است. هنگام کار با دریل همراه با مبدل اره دیسکی به جهت چرخش اره حتما توجه کنید. چرخش در جهت پادساعتگرد ( برعکس عقربه های ساعت) باعث شل شدن و پرتاب صفحه دایره ای می شود. دقت کنید چرخش اره به سمت راست باشد.

تبدیل به اره افقی بر

اره افقی بر نیز مکانیزمی مانند دیگر اره ها دارد و کار آن برش چوب است. با استفاده از یک مبدل می توان تبدیل دریل به اره افقی بر را به راحتی انجام داد. تفاوت این تبدیل ها نسبت به نوع مبدل آنها و نحوه کار کردن با آنها است و در واقع با نصب کردن انواع تبدیل سر دریل می توان دریل را به دیگر وسایل کاربردی تبدیل کرد.

تبدیل دریل به اره گرد بر

از دیگر حالت ها تغییر دریل به اره گرد بر است. با توجه به مکانیزیم کار اره ها در حالت های مختلف باید انواع تبدیل سر دریل ها نیز مناسب با نوع اره باشد. این وسیله به قسمت سه نظام متصل شده و با کمک آن می توان کارهای مربوطه را انجام داد

رابط تبدیل به اره

این رابط درواقع دارای دو بخش است که بخش اصلی آن مکانیزمی است که با کمک نیروی چرخشی دریل می توان به صورت عمودی و افقی آن را حرکت داد و برش کاری کرد. قسمت دیگر این رابط نیز شبیه به مته است که در داخل سه نظام گیر کرده و با کمک آن می توانیم کار برش را انجام دهیم.

 

تبدیل دریل به پیچ گوشتی

پیچ گوشتی از جمله ابزارآلات دستی است که با آن می توانیم کار باز و بسته کردن پیچ را انجام دهیم. اما با اضافه کردن قطعه ای به دریل می توانیم شاهد تبدیل آن به پیچ گوشتی باشیم تا با سرعت بالا و به راحتی انواع پیچ ها را باز و بسته کنیم.

از حالت ساعتگرد دریل ها می توان برای بستن پیچ و از حالت پادساعتگرد برای باز کردن پیچ استفاده شود. برای جلوگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به آرمیچر دریل توجه داشته باشید که به محض اینکه پیچ کاملا محکم بسته شد، کار بستن پیچ را متوقف کنید.

تبدیل دریل به پیچ گوشتی

تبدیل دریل به سنباده

یکی از ابزار هایی که به کمک آن می توان سطوح مختلف کار را سایید و تمیز کاری را انجام داد سنباده است. با کمک این ابزار می توانیم سطوحی مانند چوب را سنباده زنی کنیم. سنباده ها دارای اشکال مختلفی از جمله سنباده دیسکی هستند که با کمک تبدیل دریل می توان آنها را روی دریل نصب کرد و کارهایی که مد نظر داریم را انجام دهیم.

تبدیل دریل به سنباده

تبدیل دریل به فرز و مینی فرز

فرز یکی از دیگر از دستگاه های صنعتی پرکاربرد است که مهارت کار با آن خالی از لطف نیست و می تواند بخش زیادی از نیازهای شما را به هنگام کار با انواع سطوح مانند سنگ و فلز برآورده کند. برش و رفع ناهمواری های و بیرون زدگی ها روی سطوح مختلف مانند فلز سنگ و… اما مسئله ای که وجود دارد این است که داشتن هر دو دستگاه برای همه مقدور نیست پس می توان از قابلیت تبدیل دریل به فرز استفاده کرد.

شما می توانید با خرید تنها یک تبدیل دستگاه دریل خود را بدون اینکه هزینه ی سنگینی را متحمل شده باشید، عملا به فرز تبدیل کنید. با نصب سری مخصوص تبدیل دریل به فرز میتوانید سطوحی نظیر ورق آهن، چوب، پلاستیک و … و هم چنین برای سنباده زنی فلزات استفاده کنید. البته که همواره توصیه این است که کسانی که به صورت حرفه ای و پیوسته با این ابزارها سر و کار دارند، دستگاه فرز مخصوص را تهیه کنند.

تبدیل دریل به فرز

رابط تبدیل به فرز

این رابط در واقع وسیله ای است که یک قسمت آن روی سه نظام نصب می شود و در قسمت دیگر آن نیز می توانیم فرز را نصب کنیم. در واقع یک قطعه فلزی است که در ابتدای آن یک مته قرار دارد و به سه نظام وصل می شود و در قسمت انتهایی نیز با مهره فرز را در خود نگه می دارد و با کمک سرعت چرخش دریل می توانیم کار فرز کاری را انجام دهیم.

تبدیل به فرز انگشتی

با تبدیل دریل به فرز انگشتی می توان برای برش کاری های نازک از این وسیله کاربردی استفاده کرد. از انواع تبدیل سر دریل فرز انگشتی است، که با نصب شدن روی دریل و سه نظام ،مکانیزم برش کاری را می توانیم به وجود بیاوریم. مبدل دریل یکی از کاربردی ترین وسیله هایی است که امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. برای این تبدیل باید از مبدل های متناسب با سه نظام استفاده کنیم.

تبدیل دریل به اور فرز

اور فرز نیز یکی از انواع ابزارهایی است که به کمک آن می توان کارهای حکاکی روی چوب را انجام داد. برای تغییر حالت دریل به اور فرز از یک وسیله مبدل که روی سه نظام وصل می شود استفاده می کنیم.

تبدیل به فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری نوعی از فرز انگشتی است و نحوه تبدیل به فرز مینیاتوری نیز همانند فرز انگشتی است و از آن برای کارهای نازک و برش های ظریف روی چوب استفاده می شود. این وسیله کاربردی این امکان را می دهد تا دریل را به راحتی تبدیل به فرز مینیاتوری کنیم.

 

تبدیل به پولیش

برای صاف و صیقلی کردن سطوح مختلف از وسیله ای به نام پولیش استفاده می کنیم. همچنین میتوان با استفاده از یک مبدل، دریل را به پولیش تبدیل کنیم و همزمان دو ابزار در اختیار داشته باشیم. در قسمت انتهایی این نوع مبدل، قطعه ای شبیه به مته است و با نصب شدن روی دریل از حالت سوراخکاری خارج و به حالت پولیش تبدیل می شود. یکی دیگر از انواع تبدیل دریل نیز، تبدیل به پولیش انگشتی است که با شیلنگ رابط می توان این کار را انجام داد.

تبدیل دریل به پولیش

 

تبدیل به پمپ گریس

با استفاده از مبدل هایی که مخصوص تبدیل به پمپ گیریس است می توانیم با کمک نیروی دریل و بدون فشار دست به راحتی کار گیریس کاری را انجام دهیم.

 

تبدیل دریل به پمپ آب

با استفاده از یک مبدل پمپی می توان از این ابزار به جای پمپ های شناور استفاده کرد. پمپ بر روی دریل و سه نظام آن نصب می شود و با چرخش و مکانیزم داخلی کار پمپ را انجام می دهد که با استفاده از آن، فشار آب زیادی را می توانیم در اختیار داشته باشیم.

تبدیل دریل به پمپ آب

 

تبدیل دریل شارژی به برقی

برای دسترسی به سیم ها و منبع تغذیه ی باتری باید محفظه ی دریل شارژی باز شود. شایان ذکر است که بعد از باز شدن محفظه و دستکاری قطعات آن، دستگاه شما از گارانتی خارج می شود.
کابلی را که قرار است به منبع تغذیه ی دریل متصل کنید را آماده کنید. حال انتهای کابل را ببرید. اما اگر انتهای آن مجهز به جک مخصوص برای اتصال به دریل است نیاز به بریدن ندارد.
وقتی انتهای کابل را ببرید سیم هایی از انتهای آن بیرون می زند که باید آن ها را لخت کنید تا لحیم کاری شوند.با استفاده از سنباده باید زنگ زدگی های رابط باتری پاک کنید سپس همان قسمت را به کمی روغن لحیم کاری آغشته کنید. سیم اتصال را به رابط باتری لحیم کنید. شما می توانید رابط باتری را برداشته و سیم اتصال را مستقیما به سیم های دریل لحیم کنید.
این مرحله باید سیم های کابل به ترمینال باتری لحیم شود. البته اگر ترمینال باتری را خارج کرده باشید باید سیم های کابل را مستقیما به سیم های درون دریل متصل و لحیم کنید. اگر بعد از اتمام کار دریل کار نکرد این احتمال وجود دارد سیم ها را به اشتباه بهم وصل کرده باشید.

به طور کلی نیاز است که از علم برق سر رشته داشته باشیم چرا که در صورت اشتباه، دریل از کار خواهد افتاد.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.